Rozbieranie na czynniki pierwsze prototypowego urządzenia po to, żeby wykonać w nim fizyczną modyfikację nie jest zbyt mądrym pomysłem. Dlatego właśnie to zrobiłem.

A tak całkiem serio, powodem do rozbiórki był fakt, że tylko na prototypie da się odpalić prototyp Habbo Islands, a bardzo zależy mi na tym, żeby nagrać z niego gameplay. I to właśnie dlatego na poniższym filmie podejmuję karkołomną próbę instalacji modułu wyjścia wideo. Obeszło się bez strat w ludziach, mimo że mam dwie lewe ręcę.

Archon psuje: wyjście wideo w prototypie N-Gage QD
Tagi:        
 • Hej Archon!

  W ramach merytorki odpowiem dlaczego śróbki są tak mocno dokręcone: W tym celu używa się kluczy dynamometrycznych, dzięki temu składający sprzęt jest w stanie złożyć przedmiot precyzyjnie, a za tym bezpiecznie – jednocześnie będąc pewnym, że część nie będzie nazbyt mocno przykręcona by się nie uszkodziła przy eksploatacji. Ogólnie przydane narzędzie, ale szczególnie w motoryzacji lub przy ameliniowych częściach.

  • Dark_Archon

   Dziękuję za bardzo przydatną informację! Z moim poziomem wiedzy tym bardziej jestem pod wrażeniem, że udało mi się niczego nie zepsuć. 😉

   • Zalecenia są zwykle zaniżone, dlatego nawet taki lebiega jak ja jest w stanie coś zlutować i nic nie zepsuć 🙂
    Tak samo jak windy mają ustawowo bufor bezpieczeństwa zaniżony czterokrotnie (chyba tyle, tego nie jestem pewien). Więc jeżeli do windy o udźwigu 100kg wsiądzie ktoś kto waży więcej – nic się nie stanie bo jest zapas. Nie mniej w takich wypadkach lepiej dmuchać na zimne.

 • Mentox

  Ciekawy ten model. Czekam na więcej materiałów. 🙂

 • bartek9393

  „Property of Nokia”, „Not for sale”. Jak jest z kwestią „posiadania” takiego sprzętu? Ktoś z Nokii mógłby go zarekwirować, gdyby go zobaczył, tak samo jak ekspedientka w sklepie, gdy zauważy, że ktoś posługuje się cudzą kartą? (które są własnością banku). Pytam teoretycznie, bo nie wyobrażam sobie jakoś Fina podchodzącego i zabierającego Ci tę konsolkę.

  • Arcidi

   Skoro tylko na tym działają prototypowe gry, pewnie jest to dla developerów gier 😉

 • Mateusz „Pi?” Kołodziej

  0:46 Myślałem że na stan dzisiejszy to ten model jest bez cenny…. 😀

 • Mateusz „Pi?” Kołodziej

  To że oglądam to z daleka na telefonie i jestem mega zmęczony powoduje że twoja dziwnie ułożona koszulka wygląda jakbyś miał cycki. 😛 Jak jestem zmęczony to piszę głupoty.

 • Rafał Kopacki

  Archon, jak masz problem z odkręceniem śrubek, albo nie chcesz ich uszkodzić to dobrym patentem jest włożyć między śrubkę a śrubokręt gumkę recepturkę odpowiedniej grubości. Nie uszkodzisz w ten sposób śrubki, a i nawet zepsutą możesz w ten sposób wydobyć. A do zardzewiałych śrubek, które jak wiemy czasem też się zdarzają, polecam zmywacz uniwersalny firmy Würth. Bardzo dobry do elektroniki, bardzo mocny i trzeba uważać bo odbarwia plastik czasem. Ten materiał mega dobry.

 • Piotr Szachmytowski

  Hm…już masz moje zainteresowanie 🙂 . Czekam na więcej materiałów .